اردن : منع واردات محصولات اردنی به عراق اقدامی برای بدنام کردن صنعت ماست .

به گزارش شبکه خبری المدی پرس عراق ، اتحادیه تجار مواد غذایی اردن ، روز دوشنبه ، اعلام کرد که منع واردات برخی از محصولات صنایع غذایی پادشاهی اردن به عراق، اقدامی برای بدنام نمودن صنعت اردن و تلاشی برای گشودن بازار به روی برخی کشورهای دیگر است .
اتحادیه اضافه کرد ، از زمان بسته شدن مرزها بین دو کشور به دلایل امنیتی ، تجارت بین دو کشور تا کنون ۳۰درصد کاهش داشته است و این تصمیم منجر به افول شدیدتری در حرکت تجاری بین دو کشور خواهد شد .
خلیل حاج توفیق ، رئیس اتحادیه در پاسخ به بیانیه وزارت تجارت عراق که واردات کالاهای با منشاء اردنی را ممنوع نموده بود اظهار داشت ، وزارت تجارت عراق واردات برخی محصولات صنایع غذایی را به دلایل بهداشتی ممنوع نموده که از جمله آنها برخی کالاهای اردنی است و این کار ، اقدامی در جهت تخریب وجهه تولیدکنندگان اردنی در بازار است .
وزارت تجارت عراق در ۳۰ جولای ۲۰۱۶ بیانیه ای صادر کرد که به موجب آن واردات برخی مواد غذایی را به هذف حمایت از مصرف کنندگان عراقی ممنوع نموده بود .
وی اضافه کرد اردن در بالاترین سطح از تکنولوژی جهانی اقدام به تولید محصولات خود می کند و هر محصولی اگر چنانچه محتوی مواد افزودنی غیرمجاز باشد در اردن ممنوع می شود . وی اشاره کرد وزارت تجارت عراق ، این محدودیت را با هدف گشودن بازار به روی بعضی از کشورهای دیگر وضع نموده است .
رئیس اتحادیه تجار مواد غذایی اردن بیان نمود ، از زمانی که مرزهای عراق و اردن به دلالیل امنیتی بسته شدند میانگین صادرات به عراق به درحدود۳۰درصد کاهش یافته است و با این تصمیمی که وزارت تجارت عراق گرفته است ، درآمد ناشی از صادرات به عراق به شدت کاهش خواهد یافت .
ر این رابطه ، یانال بارماوی ، سخنگوی وزارت تجارت اردن نیز گفته است ، وزات تجارت اردن با حکومت عراق در تماس است و در این خصوص متعاقبا بیانیه ای صادر خواهد کرد .

منبع : پایگاه خبری المدی پرس عراق
ترجمه : مهدی کرمی پور مقدم
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “اردن : منع واردات محصولات اردنی به عراق اقدامی برای بدنام کردن صنعت ماست .”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *