امسال بیش از 171 میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد

جمیل شوهانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان صادرات کالا در این مدت از افزایش ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار است.
وی افزود: این میزان کالای صادر شده از استان به کشور عراق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۶ درصد کاهش دارد که نشان دهنده افزایش کیفیت کالا و ارتقا پایه های صادراتی است.
شوهانی یادآور شد: بدون احتساب صادرات گمرک استان، ۵۱۰ میلیون و ۳۵۸ هزار دلار کالا مربوط به دیگر گمرک های استان های کشور نیز در این مدت از این مرز مهران به عراق صادر شد که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل آن، حدود ۱۱۷ درصد رشد داشته است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: در مجموع می توان گفت صادرات استان ایلام و ترانزیت کالای سایر گمرک های کشور در مدت یاد شده از مرز مهران بیش از ۶۸۲ میلیون دلار بوده است.
به گفته وی، با مجموع اقدام ها و تدابیر انجام شده توسط مدیریت ارشد استان و تعامل ها و تفاهم نامه های ۲ جانبه با استان های هم جوار میسان، واسط، دیاله و بابل در عراق، پیشرفت های خوبی در خصوص صادرات کالا در سال جاری و سال گذشته حاصل شد که بیشتر آنها تحقق پیدا کرد که تمامی این عوامل باعث افزایش صادرات در مرز بین المللی مهران علیرغم کاهش صادرات در سطح کشور شد.
وی به حوزه واردات استان نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر کالاهای واراداتی به استان شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی و ماشین آلات خط تولید بوده که از طریق مرز مهران وارد استان شده است و واردات کالای مصرفی نداشته ایم.
پارسال ۵۹۸ میلیون و ۵۷ هزار و ۲۹۸ دلار کالا از طریق گمرک های استان ایلام مستقر در مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شد.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری این شهرستان از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “امسال بیش از ۱۷۱ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *