بغداد: بودجه 2017 عراق با نفت 43 دلاری بسته می شود

به گزارش هدانا به نقل از به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز عراق، وزارت دارایی عراق در بیانیه ای افزود: پس از بررسی های کارشناسی و بررسی نحوه اجرای تعهدات مالی عراق به صندوق بین المللی پول، دو طرف با بررسی پیش نویس بودجه مالی سال ۲۰۱۷ عراق به توافق رسیدند که بودجه مالی عراق با نفت ۴۳ دلاری و با احتساب صادرات نفتی روزانه ۳٫۶ میلیون بشکه ای عراق بسته شود.
پیشتر در پیش نویس بودجه مالی سال ۲۰۱۷، بودجه عراق با نفت ۳۷ دلاری بسته شده بود که این رقم در گفت و گوهای دو طرف اصلاح شد.
بر اساس بیانیه وزارت دارایی عراق، مسئولان عراقی با نمایندگان صندوق بین المللی پول به توافق رسیدند تا ادامه گفت و گوهای دو طرف در حاشیه نشست سالانه صندوق بین المللی پول که قرار است در ماه نوامبر (آبان/آذر) سال جاری در واشنگتن برگزار شود، پیگیری شود.
هنوز جهت گیری بودجه این کشور که بسیاری از زیرساخت هایش را در بخش های ارتباطات، انرژی برق و مسکن از دست داده، مشخص نشده است.
در دیدار دو روزه مقام های عراقی با مسئولان صندوق بین المللی پول در امان، هوشیار زیباری وزیر دارایی عراق، رئیس بانک مرکزی این کشور، سفیر عراق در اردن و همچنین مسئولان ارشد وزارت دارایی، برنامه ریزی، نفت و بانک مرکزی عراق حضور داشتند.
صندوق بین المللی پول پیشتر از پرداخت وام ۱۳ میلیارد دلاری به عراق خبر داده بود.
بودجه عراق در سال ۲۰۱۶ نیز با نفت ۴۵ دلاری بسته شده است.
عراق که چهارمین ذخایر بزرگ نفت جهان را داراست، بر اثر کاهش قیمت جهانی نفت متحمل خسارت های شدیدی به پیکره اقتصاد نفت محور این کشور شده است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “بغداد: بودجه ۲۰۱۷ عراق با نفت ۴۳ دلاری بسته می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *