اولتیماتوم همسر طالبانی به‌ حیدر العبادی برای توقف صادرات نفت کرکوک

به گزارش هدانا، هیرو ابراهیم احمد همسر جلال طالبانی رئیس‌جمهوری پیشین عراق و دبیر کل اتحادیه میهنی با ارسال پیامی برای حیدر العبادی نخست ‌وزیر عراق ضمن درخواست از وی برای متوقف کردن صادرات نفت استان کرکوک، هشدار داد که در صورت عدم پاسخگویی به این درخواست در مدت ۵ روز از تمامی ابزارهای لازم برای توقف صادرات نفت این استان استفاده خواهد شد.

هیرو ابراهیم احمد در این نامه، ضمن اشاره به اینکه حزب اتحادیه میهنی به ازسرگیری صادرات ۱۰۰ هزار بشکه نفت در روز از چاه‌ های استان کرکوک از طریق خط لوله اقلیم کردستان به بندر جیهان ترکیه اعتراض دارد، افزود: درآمدهای نفت صادراتی کرکوک به‌طور عادلانه بین شهروندان اقلیم کردستان توزیع نمی‌شود و استان کرکوک از سهم پترودلار ناشی از صادرات نفت این استان محروم شده و این شیوه صادرات بر زندگی شهروندان این استان تأثیر منفی گذاشته است.

انتشار مفاد و تصویر این نامه توسط رسانه های وابسته به حزب دمکرات کردستان از جمله شبکه تلوزیونی روداو و کی ۲۴ بطور بسیار گسترده منعکس شد تا جایی که دهها بار طی ۲۴ ساعت طی اخبار و گزارشات مختلف منعکس شد.
انعکاس این خبر توسط رسانه های وابسته به حزب دمکرات با واکنش شدید رسانه های اتحادیه میهنی مواجه شد. رسانه های اتحادیه میهنی، ضمن اینکه از کانالهای مزبور به عنوان کانالهای نفتی (به این معنی که با پول و در آمد نفت کار می کنند) اسم می بردند، حزب دمکرات کردستان را به تصاحب درآمد نفت و حیف و میل کردن آن متهم کردند.

در این میان شاناز ابراهیم احمد، خواهر همسر طالبانی، با انتشار مطلبی در صفحه اجتماعی فیسبوک، گفت:« به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد درآمد نفتی استان کرکوک توسط گروهی مشخص تصاحب شود و سپس به مردم بگویند دولت هیچ پولی برای حقوق کارمندان و مردم ندارد».

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “اولتیماتوم همسر طالبانی به‌ حیدر العبادی برای توقف صادرات نفت کرکوک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *