صادرات نفتگاز از مرز باشماق مریوان به اقلیم کردستان افزایش می یابد

به گزارش هدانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فریدون یاسمی روز چهارشنبه افزود: در همین راستا از ابتدای تیر تاکنون بیش از چهار میلیون و ۳۸۰ هزار لیتر فرآورده نفتگاز به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.
وی اظهار کرد: این مقدار نفتگاز، میان ١٧ هزار و ۵٠٠ خانوار ساکن تا شعاع ٢٠ کیلومتری چهار شهرستان سقز، بانه، سروآباد و مریوان توزیع شده و توسط آنها صادر شده است.
وی با اشاره به عرضه خارج از شبکه و قاچاق نفتگاز و سو استفاده افراد سودجو از این شرایط گفت: با توجه به کیفیت مطلوب نفتگاز صادراتی و استقبال بی نظیر مشتریان از این فرآورده، مباحث مربوط به قاچاق و عرضه غیرقانونی آن نیز در بازارچه های مرزی استان به صفر رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح فول باک کامیون های ترانزیتی که از شهریور سال ٩٣ در مرز باشماق مریوان اجرایی شد اظهار کرد: از زمان اجرای این طرح تا به امروز هزار و ۱۳۶میلیارد ریال از محل اجرای این طرح به خزانه دولت واریز شده است.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان افزود: از ابتدای سال جاری تا مرداد، ۶١١ میلیارد و ۶٠٧ میلیون و ٣۴٧ هزار ریال نفتگاز در این مرز فروخته شده است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “صادرات نفتگاز از مرز باشماق مریوان به اقلیم کردستان افزایش می یابد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *