موافقنامه همکاری نباتی ایران و عراق در مجلس به تصویب نرسید

به گزارش هدانا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق با ۱۱۳ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۱۷ رای ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در صحن علنی مخالفت کردند.
مسعود پزشکیان که ریاست ساعاتی از جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در زمان رای گیری از نمایندگان خواست که به طور فعال مشارکت داشته باشند ولی این درخواست ناییب رییس مجلس بی پاسخ گذاشته شد.
وی سپس با انتقاد از بی توجهی نمایندگان در جریان رای گیری گفت: حدود ۱۱۴ نماینده به این لایحه رای ندادند و در رای گیری مشارکت نکردند.
نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به برخی نمایندگان که اعلام داشتند رای گیری مجدد انجام شود، تاکید کرد که دیگر نمی توان پس از اتمام رای گیری، مجددا رای گیری کرد.
به گزارش ایرنا، در ماده واحده این لایحه آمده بود موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق مشتمل بر یک مقدمه و ۱۲ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می شود.
همچنین در تبصره این لایحه آمده بود: در اجرای ماده ۱۰ این موافقتنامه رعایت اصل ۱۳۹ و در اجرای ماده ۱۱ نیز رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد