شعبه دانشگاه علم و صنعت در عراق تاسیس می‌شود

به گزارش هدانا، در نشست مشترک اعضای وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی کشور عراق و اعضای هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران که با حضور رایزن فرهنگی سفارت عراق، سلام حسن خونشاو؛ معاون علمی بین‌الملل وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی عراق، غسان حمید عبدالمجید؛ مدیرکل پژوهشهای وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی عراق، اسعد غنی جهاد؛ مدیرکل امور مالی وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی عراق، علی رزوقی حسین؛ مدیر اداره آموزشهای غیرانتفاعی وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی عراق ودکتر برخورداری؛ رئیس دانشگاه علم وصنعت ایران و دیگر معاونان این دانشگاه برگزار شد؛ طرف ایرانی بر آمادگی دانشگاه علم و صنعت ایران برای تبادل دانشجو و بررسی درخواستهای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه‌های عراق تأکید کرد.

معاون علمی بین‌الملل وزارت آموزش عالی عراق نیز ضمن اظهار افتخار و خرسندی از حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران از تمایل وزارت آموزش عالی عراق جهت همکاری علمی با دانشگاه علم و صنعت در حوزه‌هایی همچون مشارکت اساتید ایرانی و عراقی برای ارائه مقاله‌ها و طرحهای پژوهشی مشترک، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی، پذیرش دانشجویان دکتری عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران، کمک به حضور دانشگاه‌های عراقی در سیستمهای رتبه‌بندی جهانی با توجه به تجارب دانشگاه علم و صنعت و احراز رتبه‌های برتر خبر داد.

در این دیدار طرف ایرانی از آموزش اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران استقبال کرد و قرار شد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور عراق که دارای مرتبه مربی هستند برای تکمیل مقطع دکتری در دانشگاه علم و صنعت ادامه تحصیل دهند. همچنین انتظار می‌رود، طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از ترم تحصیلی آینده در شعبه کردستان دانشگاه علم وصنعت پذیرش دانشجو صورت بگیرد. تدریس در این شعبه نیز به زبان انگلیسی خواهد بود.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد