ترکیه از شرکت در نمایشگاه بین المللی بغداد انصراف داد

به گزارش هدانا، وزارت تجارت ترکیه به مسئولان برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد به طور کتبی اطلاع داده است که شرکت های ترکیه ای در نمایشگاه امسال بغداد حضور نخواهند داشت.
مسئولان ترکیه ای علت حضور نیافتن شرکت های ترک در نمایشگاه بغداد را مشخص نکردند.
هاشم محمد حاتم مدیرعامل نمایشگاه بین المللی بغداد به رسانه های عراقی گفت که اعلام انصراف ترکیه در زمان اندک به افتتاح نمایشگاه، غیر منتظره بود.
به گفته وی، ترکیه برای شرکت در نمایشگاه امسال بغداد، از مدت ها قبل مکاتبات خود را برای دریافت تسهیلات و خدمات ورود شرکت های این کشور به عراق، انجام داده بود.
در نمایشگاه امسال بغداد که از هفته آینده کار خود را آغاز شروع خواهد کرد، دستکم ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۱۲ کشور جهان، حضور خواهند یافت.
هر ساله تعداد زیادی از شرکت های مهم بین المللی از جمله از ژاپن آلمان، ایران و آمریکا و ترکیه در نمایشگاه بین المللی بغداد شرکت داشته اند.
اختلافات آنکارا و بغداد در خصوص حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق که طی روزهای اخیر با شروع عملیات موصل و اصرار مقام های ترک برای شرکت در عملیات آزادسازی این شهر شدت گرفته است، بر روابط دو کشور سایه انداخته است.
بسیاری از احزاب و شخصیت های سیاسی و فرهنگی عراق، با توجه به اصرار ترکیه مبنی بر ادامه حضور نیروهایش در خاک عراق، خواستار قطع روابط میان دو کشور هستند و در این میان برخی گروه های اجتماعی و نیز احزاب سیاسی برای تحریم کالاهای ترکیه در کشورشان فراخوان هم صادر کرده اند.
درهمین ارتباط عراقی ها طی دو هفته اخیر بارها با تجمع در مقابل سفارت ترکیه در بغداد و سرکنسولگری های این کشور در بصره و سلیمانیه علیه حضور نظامیان ترکیه در خاک این کشور تظاهرات اعتراض آمیز ترتیب داده اند. 

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد