نماینده مردم دهلران در مجلس: استقرار کنسولگری دایم عراق در ایلام پیگیری می‌شود

به گزارش هدانا، شادمهر کاظم‌زاده اظهار داشت: با توجه به حجم عظیم استفاده زائران کشور برای زیارت عتبات عالیات از مرزهای استان ایلام ضرورت ایجاد کنسولگری کشور عراق در این استان ضروری به نظر می‌رسد.
وی گفت: مردم استان ایلام از دیرباز مراودات زیادی با شهرهای هم‌جوار با کشور عراق داشته‌اند و در گذشته ارتباطات زیادی برای زیارت و داد و ستد نیز داشته‌اند.

نماینده مردم شهرستان دهلران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های اخیر که مرزهای این استان نسبت به سایر مرزهای رسمی کشور دارای بیشترین آمار تردد در ایام خاص برای زیارت عتبات عالیات بوده‌اند رایزنی‌های لازم برای ایجاد کنسولگری در دستور کار مسئولان و نمایندگان این استان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اگر چه برای اربعین امسال قرار بر این است که به صورت موقت کنسولگری عراق در این استان دایر شود اما ما خواستار ایجاد این کنسولگری و استقرار آن به صورت دائم در استان هستیم.

کاظم‌زاده گفت: به همین منظور در روزهای اخیر به همراه دیگر نمایندگان استان ایلام دیداری با سفیر عراق در کشورمان داشته‌ایم و به ضرورت این موضوع تاکید کردیم.

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام تصریح کرد: در این دیدار که برخی از اهالی ایلام مقیم مرکز نیز حضور داشتند سفیر عراق در ایران قول مساعد داد که جهت برقرای کنسولگری عراق در استان ایلام تلاش کند.

وی بیان کرد: امیدواریم با اقدامات انجام شده و همچنین پیگیری‌هایی که در آینده خواهیم داشت این خواسته مردم استان ایلام به‌زودی محقق شود و شاهد کاهش مشکلات صدور ویزا و سایر موضوعات مرتبط با کنسولگری در استان ایلام باشیم.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد