صدور مانیفست باربری میان ایران و عراق در انحصار یک شرکت خاص قرار دارد‌

هانی فیصلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر، اظهار داشت: یکی از مدارک موردنیاز به کشور مقصد مانیفست یا بارنامه است، برابر توافق دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق شرایطی برای ایجاد و فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی وضع‌شده که هر شرکت دارنده این شرایط می‌تواند مانیفست یا بارنامه را برای کشور مقصد صادر کند.

وی افزود: چند سال است که صدور بارنامه یا همان مانیفست در انحصار یک شرکت حمل‌ونقل خاص در شلمچه قرار دارد، متأسفانه گستره نفوذ این شرکت به حدی رسیده که دیگر مرزهای ایران و عراق را نیز به‌صورت انحصاری تحت پوشش خود قرار داده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر عنوان کرد: فعالیت انحصاری یک شرکت خاص مانع ایجاد فضای رقابتی می‌شود که نتیجه آن اقدامات و تصمیمات سلیقه‌ای درزمینهٔ افزایش قیمت بارنامه یا همان مانیفست است.

وی گفت: این اتفاق نارضایتی تجار و بازرگانان را به دنبال داشته است، افراد زیادی از فعالان اقتصادی دارای شرایط لازم برای راه‌اندازی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی صادرکننده مانیفست وجود دارند اما برخی دست‌های پشت پرده مانع فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی دیگر می‌شوند.

فیصلی تصریح کرد: حل این موضوع نیازمند رایزنی با طرف عراقی برای پذیرش مفاد توافقنامه‌های قبلی میان دو کشور برای فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل دیگر در مرزهای ایران و عراق است، افزایش تعداد شرکت‌های حمل‌ونقل سبب ایجاد فضای رقابتی و درنتیجه جلوگیری از افزایش سلیقه‌ای قیمت مانیفست‌ها می‌شود.

وی اظهار داشت: باوجود توافق‌نامه قبلی میان دو کشور، نمی‌دانیم بر چه اساس از فعالیت دیگر شرکت‌های حمل‌ونقل در مرز دو کشور ایران و عراق ممانعت می‌کنند.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد