عراق برای خاموش کردن چاههای نفت از کویت درخواست کمک کرد

‘فواد معصوم’ رییس جمهوری عراق تاکید کرد که طرف کویت تجهیزاتی برای کمک به روند مهار آتش چاه های نفت به عراق ارسال شده تا روند اطفای حریق در مناطق شمالی عراق و چاه هایی که از سوی گروه تروریستی داعش به آتش کشیده شده، تسریع شود.
کمک های ارسالی کویت شامل ۱۳ تریلی حامل لوازم و تجهیزات فنی و همچنین اعزام گروه های متخصص و کارشناسان کارآزموده برای مشارکت در روند اطفای حریق چاههای نفتی در میدان نفتی ‘القیاره’ در استان ‘نینوا’ در شمال می شود .
گروه های کارشناسی اعزامی از کویت، در عملیات پاکسازی مناطق نفتی از ‘مین’ نیز به طرف عراقی کمک خواهند کرد .
همزمان با پیشروی های نیروی ‘پیشمرگ کرد’ در جریان عملیات آزادسازی شهر ‘موصل’، عناصر داعش اقدام به‌ آتش زدن چاه‌های نفت منطقه‌ ‘حمدانیه’‌ در اطراف موصل کرده بودند.
داعش در شهرک حمدانیه‌ چندین چاه‌ نفت این منطقه‌ را به‌ منظور ایجاد دود غلیظ در آسمان منطقه‌ و جلوگیری از دید کامل جنگنده‌های ائتلاف برای هدف قرار دادن مواضع و خودروهای این گروه تروریستی، به‌ آتش کشید.
عناصر تروریستی داعش همچنین چاه های نفتی القیاره را همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی موصل به آتش کشیدند. با این حال نیروهای عراقی موفق شدند در پیشروی های خود به سمت موصل، کنترل یکصد چاه نفتی در جنوب این شهر را به دست بگیرند.
در این منطقه ۹۰ چاه نفتی قرار دارد.
همچنین حوزه نفتی ‘نجمه’ در جنوب موصل که از ۱۰ چاه نفتی تشکیل شده، از دست گروه تروریستی داعش آزاد شده است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد