وزیر نفت عراق: در نشست شنبه اوپک در وین شرکت می کنیم

به گزارش هدانا، جبار اللعیبی وزیر نفت عراق با ابراز امیدواری از تثبیت بازار جهانی نفت در نیمه نخست سال جاری میلادی گفت: عراق در نشست شنبه آینده اوپک و تولید کنندگان خارج اوپک شرکت خواهد کرد.
وی با اشاره به نشست گذشته اوپک که با توافق برای کاهش و تثبیت بازار نفت همراه بود گام مهمی در بهبود قیمت نفت در بازارهای جهانی داشت.
وزیر نفت عراق اعلام کرد که عراق برای تثبیت بازار نفت و حفظ وحدت رویه میان اعضای اوپک تلاش خواهد کرد و مسئولیت اعضای اوپک اکنون تلاش برای ثبات بازار نفت و بهبود قیمت ها است.
روز چهارشنبه هفته گذشته در وین، اعضای سازمان تولید کنندگان نفت (اوپک) بر سر کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت به منظور بالا بردن قیمت جهانی طلای سیاه به توافق رسیدند.
کشورهای عضو اوپک در حال حاضر روزانه ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولید می کنند، طبق توافق صورت گرفته در روز چهارشنبه کشورهای عضو اوپک تولید روزانه خود را به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه کاهش خواهند داد که بیشترین کاهش توسط عربستان سعودی، عراق، امارات متحده عربی و کویت صورت خواهد گرفت.
بغداد درحالی موافقت کرد تا نفت خود را کاهش دهد که پیشتر اصرار داشت تا بتواند سهم بیشتری از اوپک بگیرد تا بتواند با پول فروش نفت، هزینه جنگ با گروهک تروریستی داعش را تامین کند.
عراق پیشتر در گزارشی اعلام کرد که صادرات نفت خام این کشور با برجای گذاشتن یک رکورد بی سابقه در تاریخ صادرات خود، در ماه گذشته میلادی (نوامبر) بیش از چهار میلیون و ۵۱ هزار بشکه در روز نفت صادر کرده است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد