صندوق ضمانت صادرات کشور ریسک صادرات به عراق را می پذیرد

به گزارش هدانا، سیدکمال سید علی، عصر یکشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات فارس در شیراز افزود: این در حالی است که کارمزد صندوق ضمانت صادرات به سایر کشورها سه تا چهار درصد است.
وی ادامه داد: بر این اساس اگر یک سرمایه گذار برای ساخت و راه اندازی کارخانه سیمان نیاز به سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری در کشور عراق داشته باشد می تواند کارخانه خود را در ازای ۱۰۰ هزار دلار در سال ضمانت کند.
سید علی، در مورد ارائه محصول جدید ویژه نوسانات نرخ دلار و یورو در صندوق ضمانت صادرات گفت: اگر بر اساس یکسان سازی نرخ ارز و سایر مسائل، نرخ ارز کاهش یابد این صندوق خطر پذیری کاهش نرخ ارز را نیز می پذیرد و چنانچه در این میان نرخ ارز افزایش یافت سود آن به صادر کننده تعلق خواهد گرفت.
این مقام مسئول گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران در تمام استان های کشور کارگزاری دارد و سال ۹۴ تنها یک و نیم درصد پوشش های این صندوق توسط کارگزاری های استانی بوده چرا که در برخی از مناطق قابلیت صادرات وجود ندارد یا به دلیل اینکه ما به کارگزاری ها حقوق نمی دهیم آنها موفق عمل نکرده اند.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور، پوشش این صندوق در استان فارس را ۱۹۹میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این صندوق تاکنون ۲۰ میلیون دلار خسارت به صادرکنندگان این استان پرداخت کرده است.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد