نمایشگاه بصره تایمز ؛ دروازه ورود به کار تخصصی در حوزه پوشاک

به گزارش هدانا، خدیجه یارعلی در گفت و گو با روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی های بانوان خوزستانی در بصره نشان داد که ظرفیت های بسیار خوبی در بحث پوشاک در استان وجود دارد که قابلیت برند شدن دارند و باید به صورت تخصصی تر روی این مسائل کار کرد.

وی افزود: متاسفانه برخوردهایی که با نمایشگاه توانمندیهای بانوان استان در بصره شد بیشتر از جنس سلیقه ای همراه با کینه و نفرت بود و نه نگاه حرفه ای و تخصصی.

یارعلی گفت: در خصوص برپایی نمایشگاه یا هر نوع حضور و مشارکت در عرصه های اقتصادی نقد به عملکرد آن هم با ارائه شاخصها و معیارهای سازنده نقد در جهت بهبود شرایط حضور فعالان اقتصادی در عرصه های مختلف، قابل قبول است اما هیچ نشانی از شاخصهای عملکردی در نقدهایی که به نمایشگاه صورت گرفته دیده نمی شود.

وی یادآور شد: چنین برخوردهایی با این نمایشگاه از شان آن و زحماتی که دست اندرکاران برپایی نمایشگاه متحمل شدند، نمی کاهد و مسائل حاشیه ای مطرح شده در بحث این نمایشگاه در شان اتاق بازرگانی اهواز و بانوان این استان نیست.

یارعلی گفت: به عنوان یک فعال اقتصادی و اجتماعی جامعه زنان نسبت به برخوردی که با نمایشگاه بانوان خوزستان در بصره انجام شد، معترض هستم و اگر قرار است چنین بازخوردهای بدون مطالعه و صرفا سلیقه ای نسبت به فعالیت ها و مشارکت جامعه زنان استان که بخش عمده ای از جامعه فعال می باشد و سهم بسیار عمده ای در فضای کسب و کار استان دارند صورت گیرد، از انگیزه حضور بانوان فعال بخش اقتصادی کاسته می شود و این موضوع قطعا در اکوسیستم کارآفرینی استان و توسعه پایدار استان تاثیر گزار خواهد بود.

دبیر کانون کارآفرینان استان خوزستان با اشاره به اینکه استان خوزستان در بحث پوشاک مانند سایر بخش های اقتصادی همچون صنعت مواد غذایی در استان از جایگاه نسبتا خوبی برخوردار است، ادامه داد: در استان ما خوشه صنعت پوشاک، انجمن پوشاک استان و همچنین انجمن طراحان پوشاک را داریم که می طلبد به این صنعت نگاه ویژه ای داشته باشیم و مسئولان استانی از این امر پشتیبانی لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: طبیعتا در استان ظرفیت های تولیدی خوبی در بخشهای لباس کار صنعتی، پوشاک زنانه، مردانه، کودکان و نوجوانان در استان وجود دارد ولی لازمه آن متمرکز شدن بخشهای مختلف این صنعت می باشد و ایجاد سیستم نظارتی بر کیفیت و توسعه این صنعت در استان ضروری می باشد.

یارعلی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدکنندگان پوشاک استان بانوان هستند که بیشتر آنها ظرفیت برند شدن را دارند و نباید با چنین برخوردهای سلیقه ای و بدون معیار و شاخص به نقد چنین فرصتها و رویدادها در سطح ملی و فراملی مانع توسعه اقتصادی و افزایش سهم مشارکتی بانوان در عرصه اقتصادی شد.

وی افزود: هیات نمایندگان اتاق بازرگانی باید دغدغه حضور و مشارکت بیشتر جامعه زنان در عرصه های بین المللی را داشته و در این راستا اگر بر عملکرد و فعالیتهای انجام شده نقدی وارد است نقد به عملکرد باشد نه شخص، آن هم نقد سازنده و همراه با معیار و شاخص و کاملا محترمانه و در شأن فعالان اقتصادی استان به خصوص بانوان صورت گیرد.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد