دولت به صادرکنندگان لبنی به عراق یارانه دهد

مهدی کرمی پور مقدم، دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در گفت و گو با پایگاه تحلیلی و خبری «وبورس» در خصوص وضعیت صادرات لبنیات به عراق گفت: هم اکنون بیش از هشتاد درصد از تولید لبنیات ایران به دو کشور افغانستان و عراق صادر می‌شود. در سال گذشته حدود ۳۵۰ هزارتن انواع فراورده های لبنی ایران به عراق صادر شد که بطور میانگین ماهانه حدود سی هزار تن محصول لبنی به عراق صادر شده است .

او افزود: طبق آمار گمرک کشور در سال گذشته ، صادرات فراورده های لبنی به عراق از لحاظ وزنی و ارزشی حدود شش درصد کاهش داشته که تعرفه گذاری برای واردات محصولات ایرانی، از جمله دلایل آن است. هم اکنون با احتساب کاهش شش درصدی، حجم صادرات به ۲۷ هزار تن در ماه می رسد.

کرمی پور بیان کرد: اگر نمودار ده ساله صادراتی محصولات لبنی را بررسی کنیم، مشخص می شود که در طول ۹ سال گذشته، رشد متوالی صادراتی در این زمینه داشتیم و سالانه هفتاد تا هشتاد میلیون دلار جهش صادراتی در این حوزه به وجود آمده است. البته از دلایل کاهش صادرات به عراق می توان به تعرفه گمرکی عراق ، بالا بودن قیمت تمام شده محصولات لبنی ایران به دلیل تفاوت نرخ تورم نسبت به میانگین نرخ جهانی ، کاهش قیمت صادراتی محصولات کشورهای رقیب همچون ترکیه و عربستان و نبود مشوق های صادراتی در این زمینه اشاره کرد.

او افزود: بخشی از کاهش صادرات به عراق نیز در نتیجه تعرفه گمرکی تعیین شده از سوی عراق برای محصولات ایرانی است که دولت ایران به منظور کاهش تعرفه گمرکی عراق و کاهش هزینه های حمل مبدا به مقصد با طرف عراقی در حال مذاکره است .

کرمی پور اظهار کرد: قیمت شیر خام در دنیا بسیار کمتر از هزینه تمام شده این محصول در داخل کشور است و صنایع لبنی ما به همین منظور در زمینه قیمت تمام شده بالا که ناشی از قیمت شیر خام است، بسیار مشکل دارند، تا بتوانند بازار صادراتی خود را حفظ کنند. بنابراین تفاوت ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت تمام شده محصولات لبنی ایرانی با سایر کشورها سبب از بین رفتن بازار صادراتی ایران می شود. این موضوع نشان می دهد که آسیب‌پذیری صادرات در این حوزه بسیار بالاست، تا حدی که با یک بخشنامه کوچک و تغییر در سیاست‌ها بخش زیادی از صادرات این حوزه از بین می‌رود .

دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق در ادامه گفت: قانونی در کشور به نام عبور موقت وجود دارد که برای آنکه صادرکنندگان بتوانند با رقبای خارجی خود رقابت کنند، باید برای محصول صادراتی ماده اولیه (شیر خشک) را وارد کنند تا محصول صادراتی قیمت پایین‌تری داشته باشد. دولت در سال ۹۴ برای حمایت از تولید داخل اجازه ورود موقت شیر خشک را نداده و همین امر سبب شد، تا شاهد کاهش صادرات محصولات لبنی باشیم. به طور میانگین نرخ تورم جهانی ۲٫۵ درصد برآورد شده درحالی که نرخ تورم کشورمان ۱۲٫۵ درصد است و این تفاوت ده درصدی منجر به افزایش قیمت نهایی محصول تولیدی کشور می شود. بنابراین با توجه به مابه التفاوت نرخ تورم کشورمان با بازارهای جهانی، دولت باید مشوق های صادرتی به بخش تولید بپردازد تا با جبران این تفاوت تورم، شرکت ها بتوانند در بازار رقابتی جهان، کالای خود را عرضه کنند.

کرمی پور گفت: کاهش قیمت جهانی لبنیات نیز سبب شده نرخ محصولات لبنی ترکیه و عربستان نیز حدود سی درصد افت پیدا کند که همین امر بر بازار صادراتی ایران تاثیر گذاشته است . با وجود این مشکلات، ترکیه و مصر نتوانسته اند بازار ایران در عراق را تصاحب کنند و شرکت های ایرانی به طور جدی برای حفظ این بازار از رقبای خود، تلاش زیادی دارند.

او افزود: مشوق‌های صارداتی به ویژه در بخش حمل و نقل می‌تواند در قیمت تمام شده مؤثر باشد، اما صادرکنندگان ما از هیچ مشوقی برخوردار نیستند. در حالی که برخی کشورها از جمله ترکیه برای کسب بازار صادراتی از سوی دولت حمل رایگان تا مقصد را به عنوان مشوق دریافت می‌کنند. که سبب کاهش قیمت تمام شده می‌شود.

به گفته دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق هم اکنون برای ایجاد مشوق های صادراتی برای صادرات فراورده های لبنی به دولت پیشنهاد شده است که برای حفظ بازارهای صادراتی و توسعه آن دولت می تواند مبلغی را به عنوان مشوق صادراتی بابت هزینه حمل و نقل مبدا تا مقصد اختصاص دهد.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد