42 میلیارد ریال سود حاصل از صادرات نفت گاز به مرزنشینان پرداخت می شود

به گزارش هدانا، عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در جریان دیدار معاون رئیس جمهور از روستای ‘کولان’ و در مسجد این روستا افزود: ۱۷ هزار و ۴۳۱ خانوار در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز شامل این طرح می شوند که امید می رود به معیشت این مرزنشینان کمک کند.
وی با اشاره به پیگیری استانداری کردستان برای ادامه این طرح از سوی وزارت نفت، اظهار کرد: هفت شرکت تعاونی و ۱۴ کارگزار، صادرات نفت گاز به اقلیم کردستان عراق را انجام می دهند.
زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راه سخت و طولانی برای تصویب مناطق آزاد بانه و مریوان طی کردیم ادامه داد: برای سومین بار پس از تصویب در شورای عالی مناطق آزاد و دولت، لایحه به مجلس رفته است.
وی با یادآوری اینکه این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس هم به تصویب رسیده است، افزود: اگر مجلس این لایحه را به تصویب برساند تاثیرجدی در پیشرفت و توسعه این منطقه می گذارد.
وی گفت: منطقه آزاد بانه و مریوان تنها منطقه ای تجاری و صنعتی نخواهد بود بلکه از نظر گردشگری نیز پر رونق خواهد بود.
استاندار کردستان یکی از مطالبات مردم مریوان را اصلاح جاده سنندج – مریوان بیان کرد و افزود: یکی از مشکلات مردم منطقه این جاده است که تصادفات وحشتناکی در آن روی می دهد و هر بار تعدادی جان خود را از دست می دهند و افرادی نیز مصدوم می شوند.
رحیم میدانی معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو به همراه جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور که نماینده معین دولت در کردستان ستاد اقتصاد مقاومتی است امروز پنجشنبه به این استان سفر کردند. 

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد