نیمی از صادرات امسال استان قزوین به عراق اختصاص داشته است

به گزارش هدانا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی روابط خارجی قزوین افزود: عراق از کشورهای هدف استان برای توسعه صادرات به شمار می رود.
وی ادامه داد:در تفاهم نامه های منعقد شده میان ۲ کشور زمینه های فعالیت ایران در حوزه های اقتصادی،صادرات کالاها، خدمات پزشکی و ساخت و سازها در بیش از پیش فراهم شده و امیدواریم با همت دستگاه های مرتبط بخش خصوصی استان از این ظرفیت استفاده کنند.
حبیبی با بیان اینکه عراق بازار بزرگی برای مصرف محصولات استان در حوزه کشاورزی،شوینده ها،ساخت و ساز و عمران به شمار می رود،ادامه داد: با توجه به لحاظ ساختن موارد امنیتی مورد نیاز برای فعالیت های اقتصادی از سوی عراق، باید با برنامه ریزی دستگاه های اجرائی از قبیل سازمان صنعت،معدن و تجارت،شرکت شهرک های صنعتی،سازمان جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی استان زمینه گسترش فعالیت بخش خصوصی استان در این کشور فراهم شود.
وی با اشاره به موضوع خواهرخواندگی استان قزوین با چندین شهر کشورهای خارجی نیز گفت: تفاهم نامه های متعددی در این زمینه با شهرهایی از مالزی،قرقیزستان،روسیه،ترکیه،لبنان،ارمنستان،چین،کره جنوبی،پرتغال و ایتالیا منعقد شده اند ولی در حد همان تفاهم نامه باقی مانده اند که امیدواریم در خصوص ارتباطات و تعاملات این تفاهم نامه ها و اثرات و خروجی آنها پیگیری بیشتری صورت بگیرد.
وی با اشاره به برنامه حضور چندین هیات خارجی در استان قزوین گفت:حضور این هیات ها در استان قزوین بدون شک میمون و مبارک بوده و نشان دهنده تعامل هرچه بیشتر کشور با دنیا و دیپلماسی فعال و پویای دولت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین افزود:اسفندماه سال جاری ترافیک حضور هیات های خارجی در استان قزوین را پیش رو داریم و در این خصوص ضروری است، مدیران و مسئولان با معرفی توانمندی ها و قابلیت های استان از حضور این هیات ها به بهترین شکل ممکن در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی بهره برداری کنند.
در ادامه این نشست حاضران به بحث و تبادل نظر در خصوص راه های بهره برداری مناسب از حضور هیات های تجاری در استان قزوین پرداختند.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد