رشد 32 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر/ خارج‌سازی 20 مغروقه از اروندرود

57459427

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان این‌که پیگیری بحث شناورسازی مغروقه‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های بندر خرمشهر است، گفت: در سال گذشته ۲۰ فروند مغروقه خارج‌سازی شده و خارج‌سازی یک فروند مغروقه دیگر نیز در دست اقدام است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، عادل دریس اظهار کرد : طرح خارج‌سازی ۳۹ فروند مغروقه از اروندرود با اعتبار بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال از شهریورماه سال گذشته آغاز شد که ۱۶ فروند مغروقه شامل ۱۲ فروند مغروقه آسان، ۳ فروند مغروقه سخت و یک فروند نیمه سخت خارج سازی شده است. همچنین ۴ فروند مغروقه نیز پیش از آغاز این عملیات خارج‌سازی شده بود.

 وی افزود: از سال ۷۲ تاکنون ۱۷۹ فروند مغروقه از آب‌های اروند و کارون خارج‌سازی شده که شامل ۵۴ فروند از اروندرود و ۱۲۵ فروند از رودخانه کارون بوده است.

 دریس در ادامه از رشد ۳۲ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در سال ۹۵ در بندر خرمشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر به ۷۳ هزار و ۹۶۷ TEU رسید که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.

 دریس ادامه داد: در این مدت یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۰۶ تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر انجام شده است که مصالح ساختمانی عمده کالاهای صادراتی را تشکیل می‌دهد. همچنین در سالی که گذشت، ۳۷۳ هزار و ۷۹۳ تن کالا از کشور کویت به بندر خرمشهر بارگیری شده است.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در زمینه تردد مسافر در این بندر بیان کرد: در سال ۹۵، تردد ۴۶ هزار و ۲۷۰ مسافر به کشورهای کویت و عراق از طریق پایانه بین المللی مسافری دریایی بندر خرمشهر به ثبت رسیده است.

 وی ادامه داد: پایانه مسافری خلیج فارس با ظرفیت پذیرش یک هزار و ۲۰۰ مسافر در روز نقش بسزایی در صنعت گردشگری دریایی ایفا می‌کند و با توجه به افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در رودخانه‌های کارون و اروند و به منظور رفاه حال مسافران نوروزی، از ۲۶ ماه اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین سال جاری، شناورهای مسافری فعال در مسیرهای دریایی کویت و عراق، فعال نیستند و این شناورها به جابجایی مسافر در رودخانه‌های اروند و کارون اقدام می‌کنند.

 مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان واردات خودرو به این مجتمع بندری خرمشهر در سال گذشته را ۱۱ هزار و ۷۸۴ دستگاه عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۴، رشد ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 دریس از تردد ۶۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه وسیله نقلیه سنگین و پهلوگیری ۳ هزار و ۳۲۴ فروند شناور در طول سال۹۵ در بندرخرمشهر خبر داد و افزود: اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در طول یکسال گذشته در عرصه‌های مختلف موفق به کسب مقام شده است که این موفقیت‌ها حاصل تلاش‌های کارکنان این مجتمع بندری بوده است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد