افتتاح مرکز خدمات گردشگری مرز مهران با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی

57470295

استاندار ایلام گفت: آژانس‌های گردشگری کشور عراق برای ساماندهی گردشگران در مرز بین‌المللی مهران، باید همکاری بیشتری با طرف ایرانی داشته باشند.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهندس «محمدرضا مروارید» در نشست ساماندهی گردشگران ورودی مرز بین‌المللی مهران که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، با بیان اینکه طرف عراقی با انعقاد تفاهم‌نامه، گردشگران و مسافران را به صورت هدایت شده وارد مرز بین‌المللی مهران کند، اظهار کرد: سالانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار مسافر از پایانه مرزی مهران تردد می‌کنند.

استاندار ایلام اضافه کرد: امکان ساماندهی همه این مسافران در مرز بین‌المللی مهران به ویژه کسانی که از طرف عراق وارد می‌شوند، وجود ندارد و باید این افراد در داخل خاک عراق ساماندهی شده سپس وارد استان ایلام شوند.

مروارید با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذار به منظور ساماندهی گردشگران مرز بین‌المللی مهران باید به صورت عملی و با فعالیت محدود وارد کار شود، تصریح کرد: باید زمینه و شرایط و نیز تبلیغات لازم برای استفاده گردشگران عراقی از فرودگاه شهدای ایلام فراهم شود تا این مسافران به جای اینکه از نقاط مختلف عراق از فرودگاه نجف به تهران سفر کنند ابتدا با صرف هزینه کمتر به ایلام بیایند و از طریق فرودگاه ایلام به مرکز کشورمان سفر کنند.

وی عنوان کرد: در ۱۸ ماه گذشته تفاهم‌نامه‌ای برای ورود یک هزار گردشگر عراقی در هفته برای بازدید از آثار تاریخی، مذهبی، تفریحی و گردشگری استان ایلام با استاندار بابل عراق منعقد شد اما با گذشت این مدت هنوز هیچ اقدام عملی و موثری در این خصوص صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار ایلام، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، فرماندهان انتظامی و مرزبانی، فرماندار و جمعی از مسئولان مهران مرکز اطلاع رسانی، ساماندهی و خدمات گردشگری مرز مهران افتتاح شد.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد