ازسرگیری صادرات کالا از مرز پرویزخان

82506113-71565671

صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان در استان کرمانشاه که به علت اعتراض رانندگان بونکرهای عراقی در پی ممنوعیت ورود سیمان فله ای به عراق متوقف شده بود، با پیگیری های صورت گرفته صبح چهارشنبه از سر گرفته شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرماندار قصرشیرین با اعلام این مطلب گفت: با پایان یافتن اعتراض رانندگان بونکرهای عراقی پس از گذشت پنج روز و باز شدن مسیر کامیون های حامل کالاهای صادراتی از صبح چهارشنبه شاهد انجام صادرات از مرز رسمی پرویزخان هستیم.
فرامرز اکبری اظهار کرد: از سرگیری صادرات باعث شد تا پس از چند روز وقفه کالاهایی که در مرز متوقف شده بود امروز با حضور طرف عراقی تخلیه، بارگیری و صادر شود.
وی گفت: رانندگان بونکرهای عراقی با توجه به تصمیم دولت عراق مبنی بر وارد نشدن سیمان فله ای از طریق مرزهای کشورمان به اقلیم کردستان عراق، از اول تا پنجم اردیبهشت اقدام به بستن مسیر حمل کالاهای صادراتی از کشورمان به این اقلیم کرده بودند.
فرماندار قصرشیرین افزود: با رایزنی های صورت گرفته با سرپرست اداره گرمیان کردستان عراق و پیگیری از طریق کنسولگری سلیمانیه و همچنین دیگر مقامات، هم اکنون مشکل حل شده و تصمیم مسئولان اقلیم کردستان مبنی بر پذیرش سیمان فله ای طبق روال سابق به عراق ولی با کاهش بوده است.
اکبری با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۶۰ دستگاه بونکر سیمان فله ای به عراق صادر می شود، اظهار داشت: امروز در سفری که به کلار در استان گرمیان اقلیم کردستان عراق انجام می دهم، در دیدار با جمعی از مقامات عراقی مسائل و مشکلات موجود در مرز نیز بررسی می شود.
وی اضافه کرد: تا پیش از ممنوعیت ورود سیمان فله ای به عراق، روزانه ۱۵۰ دستگاه بونکر سیمان فله ای از کشورمان از طریق مرز پرویزخان به اقلیم کردستان عراق صادر می شد.
وی گفت: با ممنوعیت ورود سیمان فله ای به عراق، نزدیک به ۵۰۰ راننده بونکر عراقی بیکار شده بودند که همین امر زمینه را برای اعتراض آن ها و بستن راه کالاهای صادراتی ایجاد کرد.
فرماندار قصرشیرین گفت: هم اکنون روزانه به طور میانگین ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای مختلف از طریق این مرز به عراق صادر می شود.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد