افتتاح شعبه ایلام اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق

82518395-71589650

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت : ایلام و پایانه مرزی مهران یکی از مهمترین راه‌ها و مبادی بازرگانی و تجاری کشورمان با کشور عراق است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، «یحیی آل اسحاق» در مراسم افتتاح شعبه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، اظهار کرد: راه‌اندازی شعبه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با توجه به موقعیت مرزی و جایگاه استان ایلام در صادرات کالا به عراق نقش مهمی در گسترش فعالیت‌های بازرگانی و رونق اقتصادی این استان دارد .

وی با بیان اینکه ایلام و پایانه مرزی مهران یکی از مهمترین راه‌ها و مبادی بازرگانی و تجاری کشورمان با کشور عراق است، افزود: گشایش شعبه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در ایلام یکی از نیازهای اصلی در گسترش پیوندهای اقتصادی و بازرگانی با کشور عراق و از مطالبه‌های اصلی تجار ایلامی بود که امروز محقق شد .

آل اسحاق اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و عراق با توجه به مشترک‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی از دیرباز پیوندهای گسترده‌ای در حوزه‌های گوناگون با هم داشته‌اند که انتظار ما این است همکاری های اقتصادی و بازرگانی گسترش بیشتری یابد.

شعبان فروتن نیز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: افتتاح دفتر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در ایلام یکی از ضروریاتی بود که در دستور کار مسؤولان امر در استان ایلام قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام گفت: با افتتاح این دفتر بسیاری از مشکلات تجار رفع خواهد شد و بنای اتاق بازرگانی استان ایلام نیز در همین راستا بوده و خوشبختانه توفیقاتی نیز در این راه حاصل شده است.

فروتن تصریح کرد: این اتاق پل ارتباطی بین ایران و عراق به ویژه بین تجار ایرانی و تجار عراقی بوده که با کمک دوستان بتوانیم  در راه توسعه مراودات تجاری بین دو کشور قدم‌هایی برداشته شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام گفت: استان ایلام باید به مرکز خدمات و سیروس دهی به تجار دو کشور ایران و عراق تبدیل شود و خوشبختانه این ظرفیت در استان ایلام موجود است.

وی با بیان اینکه حجم صادرات کالا که در مرز بین‌المللی مهران حدود یک و نیم میلیارد دلار است، ادامه داد: در صورت رفع مشکلات می‌توان به آینده روشن برای صادرات بیشتر در این مرز امیدوار بود.

 

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد