عراق یک بازار مناسب و مساعد برای صادرات محصولات کشاورزی است

82326545-71209101

وزیر جهاد کشاورزی گفت: عراق یک بازار مناسب و مساعد برای صادرات محصولات کشاورزی است.

به نقل از خبرگزاری مهر، محمود حجتی امروز در در گردهمایی کشاورزان، بهره برداران، اعضای اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های کشاورزی استان ایلام اظهار داشت:  عراق یک بازار مناسب و مساعد برای صادرات محصولات کشاورزی است و باید از این فرصت حداکثر استفاده کرد.

وی افزود: بی سابقه ترین سرمایه گذاری ها در بخش آب و خاک به عنوان اصلی ترین عوامل تولید و پایداری و توسعه ملی در دولت یازدهم انجام شده است.

حجتی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در بحث خاک و آب، توسعه شبکه‌ها و تامین آب، استفاده از سیستم‌های نوین آبرسانی، آبخیزداری، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی صورت گرفته است، افزود: احیای ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان های ایلام و خوزستان از دیم به آبی، اجرای سامانه گرمسیری مهار آب های مرزی و نیز طرح های نوین آبیاری در اراضی با هدف کنترل و جلوگیری از هدر رفت آب و فرسایش خاک از دیگر طرح های مهم در حوزه کشاورزی بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تراز کشت و تولید غلات در کشور با برنامه ریزی مناسب به منفی سه میلیون کاهش یافته است، این مقدار در پایان دولت دهم منفی ۸ میلیون بوده است.

وی افزود: خودکفایی در تولید گندم یکی از افتخارات دولت یازدهم است در حالیکه ذخیره استراتژیک گندم کشور در پایان دولت دهم به شدت کاهش یافته بود ولی متاسفانه برخی نامزدها ی انتخابات ریاست جمهوری این وزارتخانه را به واردات چی بودن متهم می کنند.

حجتی تاکید کرد: تکمیل زنجیره تولید و ایجاد صنایع بسته بندی محصولات کشاورزی می تواند در درآمد زایی برای کشاورزی و صادارات و ارزآوری برای کشور تعیین کننده باشد و سرمایه گذار ان می توانند در این حوزه ورود کنند و دولت نیز از طرح های ابتکاری استقبال می کند.

وی همچنین توسعه کشت گیاهان دارویی را از برنامه ها ی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد.

وزیر جهاد کشاورزی بخشش سود و جرائم بانکی کشاورزان بدهکاری تا سقف یک میلیارد ریال را از برنامه های دولت یازدهم برای حمایت از کشاورزان برشمرد.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد