خیز بلند خوزستان برای صادرات بیشتر به عراق

1004295_699
استاندار خوزستان در نشست با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی عراق از افزایش صادرات گازوئیل ایران به عراق ابراز امیدواری کرد .
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در دیدار استاندار خوزستان و مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی عراق  که به منظور افزایش صادرات به کشور عراق  به خوزستان سفر کرده است ، چگونکی افزایش صادرات گازوئیل ایران به عراق  مورد بررسی قرار گرفت .

در نشست استاندار خوزستان با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی عراق که  آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نیز حضور  داشت مقرر شد هماهنگی‌های لازم جهت صادرات گازوئیل از طریق تعاونی‌های مرزنشین به عراق از مرزهای شلمچه و چذابه انجام شود.

 در این نشست آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان از توسعه روابط با کشور همسایه استقبال کرد و سخنانی ارائه داد و گفت : در نظر داریم با همکاری مقامات عراقی یک زائرسرا ویژه زوار خوزستانی عتبات عالیات در عراق احداث کنیم تا زائران از خدمات آن بهره‌مند شوند.

استاندارخوزستان هم در نشست با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی عراق ابراز امیدواری کرد که سطح روابط دو جانبه با کشور عراق افزایش یابد.

غلامرضا شریعتی  با توجه به وجود میادین نفتی مشترک بین دو کشور گفت: مصمم هستیم با همکاری با کشور عراق برنامه‌ ریزی کنیم که طرفین از این میادین مشترک استفاده بهینه را  داشته باشند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی عراق نیز با ابراز خرسندی از حضور در خوستان بیان  کرد: زمینه‌های متعددی برای همکاری در استان خوزستان وجود دارد.

سید علی موسوی  اظهار امیدواری کرد با رایزنی‌های بیشتر تفاهم‌نامه‌هایی  میان طرفین منعقد شود.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد