کویت : در بازسازی عراق مشارکت می کنیم

82538547-71629434

دولت کویت ضمن تاکید بر حمایت خود از تلاش های عراق برای مبارزه با داعش، بر پشتیبانی و همکاری با دولت بغداد در این زمینه خبر داد و بر مشارکت در طرح های کلان بازسازی عراق تاکید کرد .

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سالم الزمانان سفیر کویت در بغداد روز شنبه طی اظهاراتی که در رسانه های کویتی به چاپ رسید، تصریح کرد: کویت رابطه نزدیکی با عراق دارد و مبارزه با داعش سیاست استواری است که حمایت لازم را از آن به عمل می آوریم.
وی افزود: کویت در تلاش جدی مشارکت در طرح های عمرانی و بازسازی مناطق جنگ زده عراق است و به سرمایه گذاری در این زمینه می اندیشد.
الزمانان گفت: برگزاری کنفرانس بازسازی عراق و مشارکت جامعه جهانی در این زمینه جزو مهمترین اهداف کویت می باشد.
کویت و بغداد همزمان برای پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار کمک به صندوق بازسازی مناطق آسیب دیده عراق به توافق رسیده اند.
بنابر این گزارش، ۹۷ میلیون دلار در بخش بهداشت و سه میلیون دلار برای بازسازی مناطق آسیب دیده عراق در جنگ با داعش اختصاص یافته است.
این نخستین کمک مالی کویت به بغداد پس از حمله عراق به این کشور در سال ۱۹۹۰ به شمار می آید.
روابط کویت و عراق طی سالیان اخیر به صورت قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده و کویت با اتخاذ سیاستی مستقل از ریاض، خواستار تقویت همکاری های مشترک با عراق در زمینه های مختلف شده است.
دولت کویت پیشتر نیز از مذاکره برای ارائه تسهیلات به بغداد برای پرداخت مبالغ باقیمانده غرامت های جنگ دوم خلیج فارس که عراق به کویت پرداخت می کند، خبر داده بود.
مجموع رقم های پرداختی به دولت کویت تاکنون به حدود ۴۷ میلیارد دلار رسیده است و هنوز ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از محل بودجه تعیین شده برای پرداخت به سایر دعاوی مربوط به این پرونده باقی مانده است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد