لزوم ایجاد بسترهای لازم برای افزایش صادرات به عراق/ میزان صادرات استان به عراق کافی نیست

IMG16575530

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: سفر هیأت تجاری اقلیم کردستان با هدف شناسایی محصولات و ایجاد بستر لازم برای صادرات به کشور عراق است.

به نقل از خبرگزاری فارس، شیرکو گویلی ظهر امروز در حاشیه بازدید هیأت تجاری اقلیم کردستان از شرکت سبک لوله کردستان، گفت: شرکت سبک لوله و شرکت پیش‌تنیده عضو انجمن ساختمان استان کردستان و جزء واحدهای برتر استان هستند.

به گفته وی، شرکت سبک لوله کارآفرین نمونه سال بوده است و این ۲ شرکت مشترکا با هم حدود ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارند و به چندین کشور صادرات داشته‌اند.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با بیان اینکه سنوات گذشته فقط ۵ میلیارد تومان به کشور عراق صادرات داشته‌اند، افزود: انجمن اتاق بازرگانی ۳۱۲ نفر عضو دارد که این دو شرکت از جمله ۵ عضو برتر هستند.

وی در رابطه با هدف سفر این هیأت تجاری به استان کردستان، گفت: میزان صادرات کردستان در زمینه محصولات ساختمانی، بتنی و کشاورزی به کشور عراق صفر است و هدف این بازدید شناسایی محصولات و ایجاد بستر لازم برای صادرات به کشور عراق است.

گویلی با بیان اینکه بیشتر محصولات این دو شرکت در بخش کشاورزی کاربرد دارد، افزود: در سایر حوزه‌های دیگر اعم از محصولات گلخانه‌ای و کشاورزی شامل توت‌فرنگی، قارچ و تکنولوژی هم بازدیدهایی انجام خواهد گرفت.  

 

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد