مرز مشترک اربیل عراق و کردستان پتانسیلی مهم برای تجارت است

IMG23213471

نماینده اتاق بازرگانی اربیل عراق گفت: امروزه مرز مشترک خوبی با کردستان ایران داریم که این مهم یک پتانسیل مهم برای تجارت این منطقه است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ماجد جلال خلیل، روز چهارشنبه، در همایش تجاری اتاق‌های بازرگانی سنندج – اربیل که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد:

وی ضمن اشاره به اینکه اقلیم کردستان عراق از محصولات با کیفیت کردستان ایران حمایت می‌کند، عنوان کرد: در تولید سیب زمینی و محصولات دیگر که در اقلیم کردستان عراق تولید می‌شود فناوری و کاشت آن را از ایران یاد گرفته‌ایم و در همین باب همیشه از کشور ایران متشکر هستیم.

جلال خلیل در ادامه گفت: مشکلاتی در بخش تبادل کالاها در مرز مابین کردستان عراق و ایران وجود دارد که این مهم در آینده نزدیک حل خواهد شد و می‌تواند شرایط اقتصادی این دو منطقه را بهبود ببخشد. اشتیاق برای استفاده و مصرف کالای ایرانی به ویژه تولیدات کردستان ایران در اربیل وجود دارد.

رایزن اتاق بازرگانی اربیل و اتاق بازرگانی سنندج گفت: در زمان صدام تمامی شهرهای ایران از آوارگان کردستان عراق استقبال کردند و ما هیچ گاه این لطف را فراموش نمی‌کنیم.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری فی مابین اتاق بازرگانی و صنایع هولیر و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج بسته شد. این تفاهم نامه در جهت ارتقای سطح مبادلات و همکاری‌های اقتصادی فی مابین اتاق بازرگانی و صنایع هولیر و اتاق بازرگانی، صنایع ومعادن و کشاورزی سنندج در هفت بند  شامل تعامل و گسترش همکاری دو طرف، فعالیت اقتصادی تجار در مرزها طبق قوانین هر دو کشور، تسهیل در امور دیدارها و مذاکرات دو طرفه، همکاری لازم در خصوص دایر کردن نمایشگاه در هر دو کشور و ایجاد مرکز داوری مشترک در دو اتاق، بسته و به امضا طرفین رسید.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد