صادرات ۸۶ تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق

139403041259387555367434

رئیس اداره استاندارد شهرستان مهران گفت: در دو ماهه نخست از سال جاری تاکنون ۸۶ تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شده است.

به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل مهدوی پور اظهار کرد: این کالا ها تحت نظارت اداره استاندارد شهرستان مهران به کشور عراق صادر شده است که بیشترین آن شامل سنگ های ساختمانی ، مواد لبنی  و مواد شیمیایی بوده است.

وی اظهار کرد:این میزان کالای استاندارد پس از نظارت و کنترل کارشناسان و بررسی ۵۱۵ پرونده صادراتی و وارداتی از این شهرستان به عراق صادر شده است.

رئیس اداره استاندارد مهران افزود: در دو ماه گذشته تعداد ۵۴ آزمون تعیین ماهیت نیز در آزمایشگاه های استاندارد مهران انجام شد که بیشترین کالای تعیین ماهیت شده مواد شیمیایی و سنگه ای ساختمانی بوده است.

مهدوی پور اضافه کرد: در همین مدت ۲۱ مورد بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی و ۴۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: شهرستان مهران به سبب اینکه یکی از درگاه ‌های اصلی صادرات و واردات به کشور عراق به شمار می‌رود عملکرد، نظارت و آزمایشگاه‌ استاندارد در سطح این شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و رضایت مردم را به دنبال داشته است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد