رشد 66 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر

57501000

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۵۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، عادل دریس با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری ۱۴ هزار و ۵۹۲ TEU کانتینر در بندر خرمشهر به ثبت رسیده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۳ درصدی داشته است.

وی در ادامه حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر طی این مدت را ۲۷۶ هزار و ۲۷۲تن عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۶ درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به صادرات ۲۶ هزار و ۴۰۸ تن کالا از این بندر به کشور کویت از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار کرد: همچنین در این مدت ۶۱ هزار و ۲۵۶ تن کالا از این بندر به کشور عراق صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۱۷ درصدی برخوردار است.

دریس ادامه داد: در این بازه زمانی ۲۱۰ هزار و ۵۴۹ مسافر از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس تردد داشته‌اند.

به گفته وی طی این مدت تردد بیش از ۱۷ هزار و ۶۵۵ دستگاه وسیله نقلیه سنگین و پهلوگیری ۴۶۵ فروند شناور بالای هزار تن و زیر هزار تن در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد ۶۸ و ۱۵درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان تخلیه و بارگیری خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون در بندر خرمشهر را ۲ هزار و ۹۵۷ دستگاه اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۱ درصدی برخوردار است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد