شرط استمرار پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به نجف

1171534_242

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: استمرار پروازهای شرکت‌های ایرانی به نجف از دهم تیرماه جاری منوط به تجدید نظر مسئولان این فرودگاه است.

خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری نوشت: رضا جعفرزاده اظهار کرد: تصمیم ایرلاین‌های ایرانی مبنی بر قطع پرواز‌ها از دهم تیرماه به مقصد نجف ناشی از افزایش بی رویه عوارض گمرکی و هزینه‌های هندلینگ فرودگاه مذکور بوده که این موضوع توسط سازمان هواپیمایی کشوری در دست پیگیری است.
 
وی افزود: در حال حاضر ۱۰ شرکت هواپیمایی ایرانی به نجف پرواز دارند که مجوزشان را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده اند.
 
جعفرزاده تصریح کرد: گزارشات ایرلاین‌ها به سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که فرودگاه نجف شرکت‌های هواپیمایی را به پرداخت عوارض گمرکی از تاریخ ۲۰۱۰، به ازای هر پرواز ۸۵ دلار و هر صندلی پرواز ۱۵ دلار ملزم کرده است که این امر انگیزه پرواز به این فرودگاه را از شرکت‌های هواپیمایی سلب و نسبت به قطع پرواز‌ها از تاریخ مذکور اقدام کنند.
 
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در این خصوص شرکت‌های هواپیمایی مراتب اعتراض خود را به صورت کتبی از طریق انجمن شرکت‌های هواپیمایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه و در دیدار با رئیس سازمان مشکلات اخیر پرواز‌ها به نجف را به صورت جزئی تشریح کردند.
 
وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها از طرف فرودگاه نجف هزینه‌های گزافی را به زائران ایرانی تحمیل می‌کند افزود: ادامه پرواز‌ها به نجف مبنی بر متعارف کردن نرخ‌ها خواهد بود و سازمان هواپیمایی کشوری نیز در تلاش است تا مسئولان فرودگاه نجف را متقاعد کند تا نسبت به تصمیمات اخیرشان تجدید نظر کنند.
 

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد