همکاری ایران و عراق در زمینه آموزش‌های مهارت فنی و حرفه‌ای

35253

وزیر کار کشورمان با وزیر حمل و نقل عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل از خبرگزاری ایلنا، علی ربیعی با «کاظم الفنجان » وزیر حمل و نقل جمهوری عراق دیدار و گفت و گو کرد و ضمن یادآوری اینکه ایران و عراق در یک حوزه تمدنی جای دارند، گفت: تهران و بغداد می توانند در حوزوه های راهبردی نیز با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: علاوه بر این ایران و عراق همبستگی امنیتی مشترک دارند و به لحاظ آمیختگی هایی که دارند، با دشمنان مشترک روبرو هستند.

دکتر ربیعی افزود : چنانچه یکپارچگی عراق آسیب ببیند، این امر به جمهوری اسلامی که در همسایگی عراق قرار دارد صدمه می رساند و پیوند ایران و عراق مانع از آن شد تا تروریسم دنیا را نا امن تر سازد.

به گفته دکتر ربیعی، اکنون مربیان فنی و حرفه ای عراقی در ایران آموزش مهارت کسب می کنند و شرکت های سرمایه گذاری برای آموزش های مهارت ساماندهی شده و تبادل تجربه بخوبی در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، «کاظم الفنجان» وزیر حمل و نقل جمهوری عراق نیز در این دیدار گفت : جمهوری اسلامی ایران تا کنون  حمایت های بی شماری از عراق داشته است .

الفنجان برضرورت توسعه همکاری بین ایران وعراق تاکید کرد و گفت: آمادگی گسترش روابط در زمینه کشتیرانی و کانتینربرها وجود دارد و علاوه بر این چنانچه فهرست آموزش های فنی و حرفه ای ارایه شود، آن را به بخش های ذیربط منعکس خواهم کرد.

ربیعی و الفنجان در این نشست آمادگی کامل تهران و بغداد را برای توسعه روابط ابراز داشتند و قرار شد ادامه همکاری ها از طریق مبادی دیپلماتیک پیگیری شود.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد