بهره‌برداری از راه‌آهن کرمانشاه تا سه ماه آینده/ریل گذاری 280 کیلومتر راه آهن طی 4 ماه گذشته

6588096_998
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات ریل‌گذاری راه آهن کرمانشاه به پایان رسیده و تا ۳ ماه آینده آماده ارائه خدمات به مسافران است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خیرالله خادمی  معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه ۵ طرح بزرگ ریلی در مراکز استان ها قرار دارد، اظهار داشت: علاوه بر این طرح‌ها یک طرح ریلی به کشور افغانستان ختم شد و یک مسیر دیگر ریلی از استان یزد به سمت اقلید  امسال به بهره برداری خواهد رسید.

خادمی با بیان اینکه  ۹۱۹ کیلومتر مسیر جدید ریلی در طول ۴ ساله گذشته  به بهره برداری رسیده، تصریح کرد : متوسط ساخت ریل در کشور  از ۲۰ سال گذشته، حدود  ۲۰۰ کیلومتر در سال  بوده که توانستیم این میزان را به ۹۱۹ کیلومتر برسانیم که از این میزان حدود ۵۶۰ کیلومتر امسال ریل‌گذاری می‌شود و این خود یک اقدام منحصر به فرد به شمار می رود.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: در ۴ ماهه اول سال، ۲۸۰ کیلومتر ریل گذاری صورت گرفته که این میزان ریل گذاری برابر با ۱۵ سال گذشته است .

خادمی با اشاره به  پایان ریل گذاری همدان به تهران گفت: این اولین محور  ریلی همدان بوده که کار مسافرگیری آن ۲ ماه آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر افزایش حجم ترانزیت کالا تا ۱۲ میلیون تن طی ۱۰ سال گفت: با تکمیل این محور از کرمانشاه تا مرز خسروی و افزایش ظرفیت جا‌به جایی کالا، حجم انتقال بار در این محور به ۱۲ میلیون تن کالا و حجم جا‌بجایی مسافر به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سال می‌رسد.

خادمی یادآور شد: راه آهن کرمانشاه برقراری ارتباط بین ایران و کشور عراق، بندر لاذقیه و آبهای مدیترانه را از طریق مرز خسروی فراهم می‌کند.

وی  تأکید کرد:  عملیات ریل‌گذاری راه آهن کرمانشاه که چندین سال به طول انجامیده بود،  به پایان رسیده و تا ۳ ماه آینده آماده ارائه خدمات به مسافران است. 

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد