تردد 606 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات

530755_877
مدیر پایانه مرزی مهران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۰۶ هزار و ۸۷۶ زائر از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر کردند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کامران بختیاری  با بیان عبور راحت و بدون معطلی زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات بیان کرد: از این تعداد ۴۱۲ هزار و ۶۶۴ نفر زائر ایرانی و ۱۹۵ هزار ۲۱۲ نفر نیز مسافر خارجی بودند که از مرز بین المللی مهران به داخل و خارج از کشور تردد داشته اند.

وی افزود: بیشتر زائران این کاروان ها برای نخستین بار (زائر اولی) به عراق و زیارت بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مشرف شدند و برای سفر به این اماکن مقدس مرز رسمی و بین المللی مهران را انتخاب کرده اند.

به گفته بختیاری در حال حاضر تردد زائران در مرز مهران بدون مشکل و با سهولت در جریان است.

مدیر پایانه مرزی مهران تاکید کرد: در این مدت(چهارماهه اول سال) یک هزار و ۱۹۰ دستگاه انواع کامیون با تناژ ۲۳ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۵۹۷ تن و ترانزیت حمل یکسره ۱۷۸ دستگاه کامیون با تناژ سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۲۴ تن از طریق مرز مهران به کشور عراق صادر شده است.

روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد