ورود 167 میلیون دلار کالای ترانزیت خارجی به گمرک پرویزخان قصرشیرین

n82622176-71788107

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در چهار ماه اول امسال، ۱۶۷ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۱۴۹ دلار کالای ترانزیت خارجی به وزن ۵۶۰ هزار و ۲۶۰ تن به گمرک پرویزخان وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از نظر وزنی ۴۳ درصد رشد و از حیث ارزش ۱۱ درصد افزایش یافته است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانست (از مشتقات نفتی) عنوان کرد.
او همچنین از افزایش تعداد مسافران ورودی و خروجی در چهار ‌ماه نخست سال جاری از گمرک پرویزخان خبر داد و گفت: در این مدت ۲۶ ‌هزار و ۳۸۲ نفر مسافر از طریق گمرکات پرویزخان و خسروی وارد کشور شده است که شمار مسافران ورودی از طریق گمرک پرویزخان ۲۱ هزار و ۴۴۲ نفر بوده و نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد هشت درصدی داشته است.
حیدری افزود: همچنین در مدت یاد شده چهار هزار و ۹۴۰ نفر مسافر ورودی از طریق گمرک خسروی وارد کشور شده است که این تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه آمار مسافران خروجی از طریق گمرکات خسروی و پرویزخان را ۱۹ هزار و ۶۴۲ نفر عنوان کرد و گفت: در این مدت شمار مسافران خروجی از طریق گمرک پرویزخان ۱۷ هزار و ۲۵۰ نفر است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲ درصد داشته است.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد