صادرات 557 میلیون دلار کالا از استان کرمانشاه به خارج از کشور

139409020957027146558384

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در چهار ماه نخست امسال ۵۵۷ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۷۹۳ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۳۷۹ هزار تن از طریق مرزهای اقتصادی استان به خارج از کشور صادر شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: از مجموع کالاهای صادر شده در این مدت ۲۱۲ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۴۴ دلار آن با وزن ۲۴۰ هزار و ۴۷۲ تن از طریق گمرک بازارچه مرزی سومار به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۲۴۱ درصد و از لحاظ وزنی ۱۹۲ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: صادرات عبوری از گمرک بازارچه مرزی شیخ صله نیز ۷۵ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۴۵۹ دلار کالا به وزن ۲۹۱ هزارو ۸۴۶ تن می باشد که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۶۳ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه همچنین اظهار کرد که در چهار ماه نخست سال جاری، گمرک بازارچه مرزی شوشمی با صادرات عبوری ۱۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۴۷۹ دلار کالا به وزن ۱۲۰ هزارو ۶۹۰ تن به خارج از کشور، از لحاظ ارزش ۱۵۲ درصد و از حیث وزن نیز ۳۷ درصد افزایش داشته است.
حیدری، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، ظروف ملامین، سیمان، کیسه کلوست، شیر و خامه شیر، کولر آبی، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، پروفیل عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر شد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد