ظرفیت اسکان ۶ هزار زائر در مرز خسروی

6595922_934

فرماندار قصرشیرین گفت: اردوگاه اسکان موقت برای خدمات دهی به زائران حسینی در ایام اربعین امسال با ظرفیت ۶۰۰۰ نفر در مرز رسمی خسروی در دست ساخت است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرامرز اکبری فرماندار قصرشیرین با اشاره به پیش‌بینی تمهیدات برای افزایش زیرساخت های لازم در جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی گفت: امسال بیش از ۵۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی عازم عتبات عالیات شود این مکان با هماهنگی فرمانداری در اختیار هلال‌احمر برای تجهیز و آماده‌سازی آن برای رفاه حال شهروندان و زائران اربعین حسینی قرارگرفته است.

اکبری آماده‌سازی مرکز بهداشتی درمانی مرز رسمی خسروی را برای ارائه خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در دستور کار دانست و عنوان کرد: این امر با سرعت خوبی در حال انجام است و تدابیر لازم برای استقرار بالگرد امدادی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در این منطقه مرزی نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است بیان کرد: از ظرفیت تمام مدارس نیز در این ایام برای اسکان زائران استفاده خواهد شد تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، در این منطقه مرزی اقامت کنند.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت های بزرگی که مرز خسروی دارد و به عنوان بزرگترین پایانه مرزی خاورمیانه مطرح است گفت: این مرز دارای زیرساخت های مناسبی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی است.

اکبری با بیان اینکه در پنج نقطه شهرستان قصرشیرین برای رفاه حال زائران پارکینگ احداث شده است افزود: در حد فاصل قصرشیرین تا مرز خسروی پنج پارکینگ راه‌اندازی شده که ظرفیت استقرار بیش از ۵۰ هزار خودرو مسافران را دارد و عملیات آماده‌سازی این پارکینگها در حال اتمام است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد