ایجاد شبکه بازاریابی تولیدکنندگان اصفهانی در عراق

n82623962-71791603
رایزن بازرگانی ایران در عراق از تولیدکنندگان و بازرگانان اصفهانی خواست با ایجاد شبکه مویرگی پخش کالا در عراق از فرصت پیش‌آمده نهایت استفاده را ببرند.

باشگاه خبرنگاران جوان به‌ نقل از روابط‌ عمومی اتاق بازرگانی اصفهان نوشت: اﺑﺮاﻫﯿﻢ ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎزاده در نشست کمیسیون حمایت از سرمایه‌گذاری، تأمین مالی و توسعه روابط خارجی اتاق بازرگانی اصفهان، خواستار ایجاد شبکه بازاریابی در استان‌های عراق از سوی تولیدکنندگانی استان اصفهان شد و اظهار داشت: تجربه موفق برخی شرکت‌ها در تبلیغات و بازاریابی محصولات می‌تواند برای سایر برند‌های تجاری تکرار شود.

وی اتاق بازرگانی اصفهان را اتاقی پیشرو پویا در عرصه تجارت با عراق برشمرد و گفت: اتاق اصفهان با اتاق‌های بازرگانی کربلا، نجف، بغداد و بصره می‌تواند همکاری مشترک برای افزایش سطح مبادلات تجاری داشته باشد.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق به شناسایی ۶۳ مسئله پیش روی تجارت ایران و عراق اشاره کرد و گفت: ۳۳ مسئله داخلی و ۳۰ مسئله خارجی است و با حل این مسائل می‌توان سطح تجارت در عراق را چند برابر ساخت.

وی میزان صادرات ترکیه به عراق در سال ۲۰۱۶ را ۸ میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: این عدد در سال ۲۰۱۲، ۱۲ میلیارد دلار بوده و نشان از کاهش حضور اقتصادی ترکیه در عراق دارد، ولی کشور چین در حال پیشی گرفتن از ایران و ترکیه در عراق است.

محمدرضازاده اضافه کرد: واردات عراق در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۷ درصد کاهش ‌یافته و این در حالی است که سهم ایران در واردات عراق ۱۹ درصد است. تبلیغات در عراق ۲ برابر نسبت به تبلیغات در ایران اثربخش است و متأسفانه شرکت‌های بازرگانی ایرانی از توجه به تبلیغات در عراق غفلت می‌کنند و چنانچه این بازار در اختیار تولیدکنندگان ایرانی قرار گیرد میزان فروش‌شان نسبت به بازار داخل بیشتر خواهد شد.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد