۲۰ میلیون دلار کالا به اقلیم کردستان عراق صادر شد

1396040615573282211255954

دبیر اتاق تعاون استان همدان گفت: از اوایل امسال تا پایان تیرماه ۲۰ میلیون دلار کالا به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، رحمان نادی اظهار داشت: دام زنده، مواد غذایی، کالاهای ساختمانی و داروهای گیاهی کالاهای صادر شده به اقلیم کردستان عراق بودند که مقداری داروهای گیاهی نیز به ترکیه صادر شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ میلیون دلار کالا به اقلیم کردستان عراق و کالاهایی نیز به کشور ترکیه صادر شد، افزود: این میزان صادرات از اوایل امسال تا پایان تیرماه انجام شده است.

نادی با بیان اینکه یک هزار و ۶۳ تعاونی در استان همدان فعال هستند، عنوان کرد: تعاونی‌هایی نیز در سطح استان غیرفعال هستند که عمده‌ترین دلیل عدم فعالیت این تعاونی‌ها پشیمانی اعضای شرکت‌های تعاونی به دلیل عدم کسب سرمایه‌ لازم، عدم موفقیت در دریافت تسهیلات، رکود و از دست دادن بازار کار است.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ اتحادیه تعاونی در استان همدان به ثبت رسیده‌اند، بیان کرد: از این تعداد ۱۸ اتحادیه تعاونی فعال هستند.

دبیر اتاق تعاون استان همدان با تأکید بر اینکه به هدف رسیدن برخی از تعاونی‌ها از دیگر دلایل غیرفعال شدن آن‌ها است، تصریح کرد: تعاونی نظیر تعاونی مسکن مهر با به هدف رسیدن و اتمام کار خود غیرفعال شده است.

نادی با اشاره به اینکه یک هزار و ۶۳ تعاونی در سطح استان فعال هستند، تأکید کرد: یک‌میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۸۳ نفر در تعاونی‌های استان همدان عضو هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین افراد در تعاونی سهام عدالت عضو هستند، اظهار داشت: کلیه فعالان در مشاغل دولتی و برخی از افراد غیردولتی در تعاونی سهام عدالت عضو هستند.

دبیر اتاق تعاون استان همدان اظهار داشت: یک هزار و ۶۳ تعاونی فعال در استان همدان برای ۱۱ هزار و ۳۷۷ هزار نفر در استان اشتغال ایجاد کرده است.

پست های مرتبط ...

با عرض پوزش ، امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد