ساخت بزرگترین پایانه مسافری کشور در شلمچه به پیشرفت 95 درصدی رسید

آیین ساخت بزرگترین پایانه مسافربری کشور در شلمچه نیمه خردادماه سال گذشته با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در شلمچه برگزار شد.

داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی در این آیین، مساحت در نظر گرفته شده برای این سالن را هفت هزار مترمکعب برشمرده و گفته بود:اعتبار در نظر گرفته شده برای این سالن بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی گفته بود:در کنار آن مراحل محوطه سازی نیز انجام می شود که برای محوطه سازی آن نیز ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر درنظر گرفته شده است.
جمال حمیدی مدیر پایانه مرزی شلمچه نیز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:پایانه مسافری مرزی شلمچه با هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۱۵۰ میلیارد ریال به مراحل پایانی تکمیل رسیده است.
وی شمار گیت های پایانه مسافری مرز شلمچه را ۲۴ گیت یادآور شد و گفت: این پایانه که دارای دو سالن با ظرفیت روزانه ۵۰ هزار نفر با تمامی امکانات رفاهی بوده، دستگاه های اجرایی مرتبط نظیر گمرک، اداره گذرنامه، حج و زیارت، بهداشت و دیگر دستگاه های مسئول در آن مستقر می شود.
حمیدی با بیان اینکه پایانه مسافری شلمچه تا مراسم اربعین امسال آماده می شود، گفت:امسال مشکلاتی که از سال های گذشته در تردد زائران اربعین وجود داشت، با بهره مندی از سالن مسافری مرزی شلمچه رفع می شود.
مدیر پایانه مرزی شلمچه همچنین، آغاز عملیات محوطه سازی پایانه مسافری شلمچه را یادآور شد و گفت: محوطه سازی پایانه مرزی شلمچه با وسعت شش هکتار و اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال آغاز شده و تا ۱۴ ماه دیگر به بهره برداری می رسد.
حمیدی گفت: با آماده سازی بخشی از محوطه سازی پایانه مسافری تا فرارسیدن مراسم اربعین امسال مسیر تردد زائرین اربعین همواره می شود.

وی افزود:امسال نیز با بهره گیری از امکانات پایانه مسافری پیش بینی می شود روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر در روز تردد زائرین از مرز شلمچه انجام شود.
ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر نیز پیش از این در نشست هماهنگی برگزاری آیین های اربعین این شهرستان با بیان اینکه در ساختمان پایانه مرزی، جایگاهی برای واحدهای خدمت رسان محلی در نظر گرفته شده است، گفت:بخش عمده مشکلات اربعین حسینی سال گذشته در مرز شلمچه با بهره برداری از این پایانه رفع می شود.
حیاتی با اشاره به نیاز محوطه بارانداز این پایانه به ۱۰ تا ۱۵ چشمه سرویس بهداشتی، از تشکیل کمیته های ساماندهی زائران اربعین حسینی در این شهرستان خبر داد و گفت:به منظور خدمت رسانی مناسب و آسان سازی امور زائران، ۹ کمیته بهداشت و درمان، امنیت و انتظامی ، فرهنگی و آموزشی، اسکان و تغذیه، اعزام، اطلاع رسانی، خدمات شهری، زیرساختها و امداد و نجات تشکیل شده است.
حیاتی افزود: در این رابطه مسئول و اعضای هر کمیته مشخص شده و شرح وظایف آنان در قالب لوح فشرده تهیه و ابلاغ می شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر همچنین با تشریح دستورالعمل جامع ستاد اربعین کشور تصریح کرد:تاکید بر مردمی شدن مراسم اربعین حسینی، ممانعت از تبلیغ سازمان ها در ارائه خدمت به زائران و استفاده از لوگوی واحد تحت عنوان ستاد اربعین شهرستان خرمشهر از رئوس اصلی این دستورالعمل است.
حیاتی خاطرنشان کرد: مسئولیت ستاد اربعین امسال در کشور به ریاست وزیر کشور و در استان ها به ریاست استانداران است .
فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر همچنین از همکاری استان های فارس ، تهران و کهگیلویه و بویر احمد در اربعین امسال خبر داد و گفت: مسئولان کمیته های ستاد اربعین نسبت به برقراری ارتباط و تعامل خود با استانها و شهرستانهای معین برای رفع نواقص و کاستی ها اقدام کنند.
مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.
مرزهای مهران در کرمانشاه و چذابه در استان خوزستان نیز دو مبداء تردد زائران می باشند.

برچسب ها :

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “ساخت بزرگترین پایانه مسافری کشور در شلمچه به پیشرفت ۹۵ درصدی رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *